ММА борач добил трикратна фрактура на вилицата и го шокирал докторите со барањето


Катар борбата ја заврши со серија удари на почертокот на петтата минута од првата рунда и тогаш на несреќниот Ламас на три емста му ја скрши вилицата. Вчера ...
| | веќе видена | слични

Откако серијата “Чернобил“ стана хит и повторно ја заинтересира јавноста за една од најголемите трагедии на човештвото, дел од инфлуенсерки кои побрзаа за ...
| | веќе видена | слични

Со големи критики се соочуваат корисниците на социјалната мрежа Инстаграм кои го посетуваат Чернобил со цел да се фотографираат на местото на историски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Светот сака од време на време да нѐ изненади, само колку да се осигури дека сѐ уште постојат толку многу нешта што умеат да нè фасцинираат. Некои од вас не ...
| | веќе видена | слични

 Џорџина навиваше за Португалија со чаша вино додека Роналдо го водеше неговиот тим до триумф. Португалија освои титула на УЕФА Лига на нации, а капитенот ...
| | веќе видена | слични

Австралиската пејачка Иги Азалеја ги затворила сите свои налози на друштвените мрежи на 27 мај, кога на интернет беа објавени нејзините разголени фотографии ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММА борач добил трикратна фрактура на вилицата и го шокирал докторите со барањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: