Младоженец прекинал свадба - рекол дека сака уште една жена и се свртел во нејзин правец


2 копии

Свадбите се настани кога двајца луѓе ја слават својата љубов. Иако свадбата долго се планира, често се случуваат некои непредвидени работи. Свадбите се настани кога двајца луѓе ја слават својата љубов. Иако свадбата долго се планира, често се случуваат некои непредвидени работи.За време на свадбата на Џеферсон и Џесика во Португалија, младоженецот во еден момент признал дека сака друга жена. Сите биле запрепастени од оваа изјава!Но, тој немал намера да ја остави својата сакана пред олтар. Кога рекол дека сака и друга жена всушност мислел на својата 8-годишна ќерка Џована.„Те сакам и тебе мое драго дете. Ќе се грижам за тебе и секогаш ќе те штитам, нема никогаш да дозволам нешто да те повреди“, рекол Џеферсон пред својата ќерка.Погледнете го емотивниот момент:
| | веќе видена | слични
2 копии

Секое дете заслужува љубов од своите родители, без оглед на се. Меѓутоа, тоа често не е случај. За среќа, постојат неверојатни луѓе како што е Ингеборг која на малото бебе му пружила подобар живот. Таа на многу девојчиња и момчиња им помогнала да пораснат, но никој не се истакнувал како Џордан. Од првиот момент кога го здогледала, знаела дека сака да го посвои. 20 години подоцна Ингеборг добила поразителни вести. И дијагностицирале тешка болест на бубрезите и за да преживее и требал нов бубрег. Кога Џордан ја слушнал таа вест, знаел дека мора да направи нешто за да и помогне. Не и рекол на мајката дека се тестирал и дека доаѓа во предвид како донатор. Без двоумење се согласил својот бубрег да го подари на жената која го пораснала од бебе. Џордан ја направил најголемата жртва за својата мајка и на крајот се поминало во најдобар ред. Ингеборг и Џордан набрзо се опоравиле од операцијата. Ингеборг направила се за Џордан, а на крајот тој направи исто за неа.
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 177 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 39 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Тајм“ изјави дека би размислил за употреба на воена сила против Иран, за да го спречи да се снабди со ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младоженец прекинал свадба - рекол дека сака уште една жена и се свртел во нејзин правец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: