МОН без позитивен одговор за дополнителна паралелка на албански во „М.К.Склодовска“

Лаборантско-медицинската насока со настава на албански јазик во средното училиште “Марија Кири Склодовска” во Скопје во последниве години предизвикува голем ...
| | веќе видена | слични

Меѓу средношколците кои не сакаат да студираат дури 40 отсто ученици имаат намера да си заминат во странство. Ова се податоци од eдно истражување извршено врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Според МОН, во кумановската гимназија „Гоце Делчев“, право на упис за прва година имаат 374 ученици во 11 паралелки  во десет со настава на македонски и во ...
| | веќе видена | слични

Група ученици и професори од средното гимназиско училиште „Вал Д `Оти“ од Дулен од Франција се во седумдневна посета на кумановската гимназија „Гоце Делчев“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 159 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОН без позитивен одговор за дополнителна паралелка на албански во „М.К.Склодовска“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: