Младите подготвени за проекти кои ќе донесат големи промени

Општинската организација на Црвениот Крст Гостивар во соработка со Турската црвена полумесечина подели хуманитарна помош на околу 250 семејства од подрачјето ...
| | веќе видена | слични

Даут Таир е 60-годишен бездомник, кој од 2010 година талкал низ скопските улици, барајќи начин како повторно да си го врати нормалниот живот, што го изгубил ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот комитет на Црвениот крст и Меѓународната федерација на Црвениот крст и Црвената полумесечина, почнаа светска кампања против „зголемениот“ ризик ...
| | веќе видена | слични

Претставници од РЦУК Кичево, во соработка со Општина Кичево, ОО Црвен крст и Здравствен дом Кичево го посетија Домот на пензионери во Кичево каде што стручни ...
| | веќе видена | слични

Во акцијата за борба против аерозагадувањето, претставници на РЦУК Кичево, во соработка со ЕЛС Кичево, Црвениот крст и Здравствениот дом-Кичево, организираа ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка АД Скопје девет години во континуитет има плодна соработка со Црвениот крст на Република Македонија како Генерален покровител на проектот ...
| | веќе видена | слични

Црвен крст Охрид со задоволство го најавува почетокот на пролетниот циклус од едукативната програма ВРЕМЕ Е ЗА КНИГА - CHILDREN STORY HOUR кој ќе стартува на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 100 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 136 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младите подготвени за проекти кои ќе донесат големи промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: