Младите македонски фудбалери подобри од врсниците од Белорусија

5 копии

Младите фудбалски селекции на Македонија за играчи до 14 и до 15 години ги совладаа своите врсници од Белорусија. На тренинг центарот „Петар Милошевски” во комплексот на Фудбалската федерација на Македонија денеска беа одиграни последните натпревари во рамките на УЕФА развојниот турнир за академии. Во последното коло на турнирот силите ги одмерија академиите на Македонија и Белорусија за фудбалери до 15 години и до 14 години. На првиот натпревар за фудбалери до 15 години, академија на Македонија предводена од тренерот Звонко Златановски забележа победа на академијата на Белорусија со 3:1. Головите за црвено-жолтите ги постигнаа Небуш Нухи, Емил Скоко и Баки Исмаили. Во натпреварот за играчи до 14 години, Македонија убедливо со 3:0 ја победи Белорусија. Во овој дуел посебно се истакна младиот Стефан Ѓорѓиев кој успеа на два пати да се запише во листата на стрелци, додека третиот гол го постигна Харбин Речица.
| | веќе видена | слични

На тренинг центарот „Петар Милошевски” во комплексот на Фудбалската федерација на Македонија денеска беа одиграни последните натпревари во рамките на УЕФА развојниот турнир за академии. Во последното коло на турнирот силите ги одмерија академиите на Македонија и Белорусија за фудбалери до 15 години и до 14 години. На првиот натпревар за фудбалери до 15 години, академија на Македонија предводена од тренерот Звонко Златановски забележа победа на академијата на Белорусија со 3:1. Головите за црвено-жолтите ги постигнаа Небуш Нухи, Емил Скоко и Баки Исмаили. Во натпреварот за играчи до 14 години, Македонија убедливо со 3:0 ја победи Белорусија. Во овој дуел посебно се истакна младиот Стефан Ѓорѓиев кој успеа на два пати да се запише во листата на стрелци, додека третиот гол го постигна Харбин Речица.
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 51 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младите македонски фудбалери подобри од врсниците од Белорусија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: