Мајка од Гевгелија: „На сите им велев дека не сакам да родам дете, а сега посакувам и петто“

Како изгледа секојдневието на семејство со повеќе деца? Деца.мк влезе во домот на Елена и Костадин Поп-Костови од Гевгелија и ги запозна прекрасните Леа (11), Ања (10) и Лана и Луна (8) Никогаш не замислував дека ќе имам големо семејство, а најмалку четири деца. Кога бев мала, секогаш ѝ велев на мајка ми дека нема да се омажам и дека нема да родам деца, дека ќе си посвојам кога ќе дојде време. Но, сето тоа не излезе така – вели триесет и едногодишната Елена Поп-Костова од Гевгелија, мајка на четири прекрасни ќерки. Прочитајте ја во целост на ОВОЈ ЛИНК
| | веќе видена | слични

Сѐ започна кога бев мала. Во градинка имавме часови по балет и јас со нетрпение чекав да дојде наредниот час. Еднаш ѝ побарав на мајка ми да одиме на балетска претстава и таа ми ја исполни желбата. Со задоволство ја гледав претставата. Тогаш сфатив дека сакам да станам балерина – вели 13-годишното талентирано девојче од Скопје За седмоодделенката Христина Петровска од Скопје, балетот е голема љубов. Кога имала седум години, мајка ѝ ја однела на првата балетска претстава и оттогаш почнала магијата. Таа денес учи во Oсновното музичко училиште „Илија Николовски-Луј“, каде што во тајните на балетската уметност ја води професорката Соња Здравкова-Џепароска. Приказната за Христина прочитајте ја на Деца.мк на ОВОЈ ЛИНК
| | веќе видена | слични

Останато

Епидемијата на сипаници во американската држава Њујорк достигна ниво кое не е забележано во САД во текот на последните 25 години, пишува АП.Официјалните лица ...
сите 244 | | | веќе видена

Бројот на загнатите во терористичките напади во Шри Ланка чија цел беа цркви и хотели за време на празнување на Велигден во оваа земја, се зголеми на 310 лица, ...
сите 326 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 187 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајка од Гевгелија: „На сите им велев дека не сакам да родам дете, а сега посакувам и петто“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: