Млади момчиња спасија жена во Ново Лисиче

Момчиња вчера спасиле жена, на која и се слошило додека сама пешачела во населбата Ново Лисиче, пишува порталот „МК Њуз“. -На жена и се слошило додека сама пешачела во населбата – паднала, а млади случајни минувачи кои се затекнале на местото веднаш притрчале на помош. Ја реанимирале жената и освен што веднаш повикале брза помош – тие ја одржувале свесна и будна се додека не пристигнале лекарите. Еве како очевидец ја раскажува случката за MKDnews. -Дека хероите се секаде меѓу нас, а не само на големите екрани и во стриповите, говори и вчерашната случка во скопско Ново Лисиче. Откако на една госпоѓа и се слоши на сред бел ден, жителите на оваа населба, несебично поитаа да и помогнат. Оставајќи ги своите секојдневни обврски, тие не престанаа во своите обиди да и помогнат на жената, а тоа го правеа се додека не пристигна и брзата помош. Како сведок на оваа случка, можам да кажам дека истата длабоко ме трогна, во ова време на хаос и поделеност, и како сведоци на секојдневни насилства, грабежи и немили настани, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 455 | | | веќе видена

Појаснување во однос на гласањето на Комисијата за деловнички и мандатно – имунитетни прашања за Барање за одобрување притвор за пратеникот Трајко Велјановски ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 222 | | | веќе видена

Драматична станува ситуацијата на границата меѓу Венецуела и Колумбија. Како што објави Би-би-си, повикувајќи се на локални медиуми, едно лице загинало, а 14 ...
сите 143 | | | веќе видена

Подгответе здрав оброк за целото семејство! 3 главици цвекло 1 компир со средна големина 1 морков 1 праз или кромид малку пилешка супа 1/4 лажичка лук во прав ...
сите 110 | | | веќе видена

Ако Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат со академик Изет Зеќири како ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млади момчиња спасија жена во Ново Лисиче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: