На мажот му забила нож во срце: Судот ја пушти на слобода-само поради ова!

5 копии

Врховниот суд во Загреб ја укина пресудата на 23 годишната Кармен Ѓорѓевиќ која се товари за убиство на својот 35 годишен сопруг Саша Ѓорѓевиќ. Кармен во вторникот доцна поладне излезе од затворот во Дубровник каде што поминала десет месеци, а одлуката за пуштање на слобода ја донесе врховниот суд во Загреб кој ја укина нејзината казна од 10 години затвор. -Ваквата одлука секако дека беше позитивен шок за сите, а највеќе на Кармен при што и падна камен од срце, но секако и дека се уште постои жалење и тага кај неа заради се што се случи, изјави адвокатот на Кармен. Кармен го уби својот сопруг во нивниот стан еден час по полноќ откако таа се вратила од ноќна забава со другарките, а при кратка расправија и насилство од страна на својот сопруг таа од кујната земала нож при што го прободела директно во срцето и му направила рана длабока 10 сантиметри. Судот ја ослободи мајката на едногодишниот нивни заеднички син, откако заклучил дека таа тоа го направила во самоодбрана и без никаква претходна намера.
| | веќе видена | слични

Еден млад Романец не можеше ниту да сонува во колку непријатна ситуација ќе се најде. Но рака на срце, треба да се признае дека самиот е виновен за целата ситуација. Имено, момчето заминало со пријателите на море, а кога се соблекол на плажата, сите останаа во шок. Зошто? Погледнете сами и проценете како вие би реагирале.
| | веќе видена | слични

Кармен Матана Џорџевиќ (23) во вторникот попладнео излезе од затовор во Дубровник каде мина девет месеци. Ја дочекаа родителите со кои заминала во нивниот семеен дом во Плоча каде престојува сега со нејзиниот едногодишен син. Одлуката за ослободување на Кармен на слобода ја донесе Врховниот суд во Загреб укинувајќи ја пресудата од десет години затвор која ја донесе Жупанскиот суд во Дубровник, за убиството на нејзиниот сопруг Саша Џурџевиќ (36) во јуни минатата година. „Ваквата одлука за неа беше позитивен шок, и падна камен од срцето, но се разбира и понатаму постои жал и тага поради се што се случило. Јас дефинитивно сум задоволн. Одлуката на судот во Загреб ја слушавме преку видео линк, а тоа што сега го знаеме е дека судијата ја донел одлуката поради својата контрадикторност во пресудата. Новото судење ќе го чека на слобода Кармен новото судење ќе го чека на слобода, а ние побаравме да во повторената постапка се води пред променет судски совет, но дали тоа е усвоено засега не знаеме. Ја чекаме пишаното ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ треба јасно да каже дали имало грчка дипломатска интервенција после интервјуто на Зоран Заев или не? Дали тиражниот Екатимерини лаже кога вели дека откако ...
сите 157 | | | веќе видена

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, стратешки план за влез во НАТО ...
сите 119 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 40 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 233 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На мажот му забила нож во срце: Судот ја пушти на слобода-само поради ова!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: