Мк естрада со хуманитарен концертот за Македонците во Мала Преспа

Хуманитарен концерт во организација на МК естрада ќе се оржи во Пустец, Мала Преспа на 11 јули 2019 година срествата ќе се донират за црквата Св. Архангел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пробиштип се подготвува за манифестацијата „Зелникот на баба“, што ќе се одржи на 23 март на градскиот плоштад „Свети Гаврил Лесновски“ и ќе понуди богата ...
| | веќе видена | слични

Денес на градскиот плоштад во Гостивар, во 12 часот ќе биде отворен Хуманитарен базар под име „Насмевни се“. Предвидени се различни активности за најмладите, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 602 | | | веќе видена

Одлуката за тоа дали ќе и биде доделен датум за преговори на Северна Македонија предизвика сериозна раздвиженост на социјалните мрежи. Мониторингот на F 2 N 2 ...
сите 435 | | | веќе видена

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 261 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мк естрада со хуманитарен концертот за Македонците во Мала Преспа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: