Ова се победниците на средноучилишните лиги на град Скопје за учебната 2017/2018 година

Во завршните натпревари на препознатливиот градски ФАЈНЛ ФОР којшто на 3 и на 4 мај се играше во спортските сали на СУГС „ Зеф Љуш Марку“ и се издвоија ...
| | веќе видена | слични

Средношколката Пепита Манџиковска го освои првото место на натпреварот „МИТ Универзитет го избира најкомплетниот матурант во Република Македонија“. Второто ...
| | веќе видена | слични

Останато

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Метеоролозите во Америка истакнуваат дека дури сега доаѓа најтешкото по ураганот кој однесе 32 животи. Нивото на реките кое е покачено ќе доведе до големи ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова се победниците на средноучилишните лиги на град Скопје за учебната 2017/2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: