Затоа е најскапиот дефанзивец – Ван Дајк од шестнаесетник до шестнаесетник за 10 секунди

Виргил ван Дајк е најскапиот одбранбен играч на светот, откако Ливерпул плати 75 милиони фунти за него на Саутемптон, трансфер кој тогаш предизвика многу ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен и Ливерпул ќе се соочат во осминафиналето од Лигата на шампионите во веројатно најинтересниот дуел во оваа фаза. На клупата на „црвените“ е Јирген ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Натпреварот помеѓу Ливерпул и Баерн Минхен во осминафиналето од Лигата на шампионите веројатно ќе привлече најголемо внимание поради тоа што двата клуба во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mенаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ќе го обнови договорот со клубот и по 2022 година, без разлика дали неговиот тим ќе ја освои Премиер Лигата на Англија. ...
| | веќе видена | слични

По двете едноподруго ремија, конечно задоволство кај тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп. „Црвените“ се вратија на победите триумфирајќи против Бурнмаут со 3-0. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1093 | | | веќе видена

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 379 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 521 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затоа е најскапиот дефанзивец – Ван Дајк од шестнаесетник до шестнаесетник за 10 секунди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: