Мистерија во Босна: Некогашното Шивиќевото езеро стана дупка преку ноќ!?

Мистерија во Босна: Некогашното Шивиќевото езеро стана дупка преку ноќ!? Некогашното Шивиќево езеро во Босна преку ноќ се претворило во голема дупка, додека мештаните развиваат теории за мистериозната појава. Жителите од селото недалеку од Кључ во Босна и Херцеговина, не малкуи биле изненадени кога во земјата се отворила дупка со широчина од 50 и длабочина од 30 метри. Експертите велат дека дупката настанала како последица на тектонските пореметувања во длабочината на земјата, додека мештаните имаат поинакви толкувања. Дека на тоа место некогаш имало езеро, потврдуваат фотографии од семејните албуми. Шивиќевото езеро преку ноќ се претворило во голема дупка, а еден од мештаните е уверен дека невообичаената појава е поврзана со смртта на соседот. „Тој, Хасан умре, а сето останато зад него, по еден или еден и пол месец, отиде по него. Наводно му дошла ќерката по печење на ракија да ја исчисти викендичката. Вели, само забележав некој ветер и вели дека погледала по езерото, гледајќи го „бабо“ како оди по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
сите 219 | | | веќе видена

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 269 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 274 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 123 | | | веќе видена

Српскиот фолк-пејач Шабан Шаулиќ ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани во Белград. Пејачот ќе почива покрај актерот Небојша Глоговац, кој почина во ...
сите 207 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 179 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 106 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 113 | | | веќе видена

Шефицата на обвинителството за организиран криминал, Вилма Рускоска, денеска на заедничклата прес-конференција со главниот јавен обвинител Љубомир Јовевски ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мистерија во Босна: Некогашното Шивиќевото езеро стана дупка преку ноќ!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: