“Невозможна мисија“ на врвот во САД


Том Круз викендов ја исполни невозможната мисија и ја победи „Девојката со тетоважа на змеј“ за првото место на божиќниот американски „бокс офис“. Сепак, кај продуцентите нема место за задоволство, бидејќи бројките покажуваат дека се помалку луѓе одат во кино... Барем во САД. “Mission: Impossible - Ghost Protocol” викендов за првото заработи 26,5 милиони $. Снимен со буџет од 145 милиони $, продуцентите од Парамаунт можат да бидат задоволни бидејќи вкупната глобална заработка на филмот изнесува повеќе од 160 мил. $. Шерлок Холмс, минатонеделниот шампион падна на второ место со заработени 17,8 милиони долари, додека третото продолжение за „Алвин и верверичките“ со 13,3 милиони $. На четврто, петто и шесто место се најдоа двете премиери кои сосема потфрлија. Девојката со тетоважа на змеј“ со Даниел Кејг и Руни Мара можеби беше најекспониран филм во медиумите, ама викендот го завршија на 4. место со заработени 13 милиони $. Ништо подобро не минаа ниту „Авантурите на Тинтин“ на 5. место со 9 милиони $ и „We ...
| | веќе видена | слични

Изминатиот викенд ширум светот најмногу се гледаа филмовите Mission: Impossible - Ghost Protocol, Sherlock Holmes: A Game of Shadows и анимираниот Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked. Четвртото продолжение на Невозможната мисија заработи 26,5 милиони долари изминатиот викенд, со што го потисна продолжението на Шерлок Холмс кој заработи 17,8 милиони долари. ТОП 6 филмови по заработка: 1. Mission: Impossible - Ghost Protocol - 26,5 милиони 2. Sherlock Holmes: A Game of Shadows - 17,8 милиони 3. Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked - 13,3 милиони 4. The Girl with the Dragon Tattoo - 13 милиони 5. The Adventures of Tintin - 9,1 милиони 6. We Bought a Zoo - 7,8 милиони
| | веќе видена | слични

Најновиот филм на Том Круз има досегашна заработка од околу 26.500.000 долари во САД и Канада од тридневното прикажување за време на викендот. Paramount Pictures, веќе по четвртиот ден од премиерното издание, односно понеделник, очекува заработка дури од 40.000.000 долари, а после понеделник од продажбата на билетите, се очекува да достигне заработка над 72.000.000 долари.
| | веќе видена | слични

Последното продолжение од акцијата Mission Impossible Ghost Protocol по слабиот старт конечно се искачи на врвот од бокс офисот. Во втората недела на прикажување заработи одлични 26 милиони долари и го истурна од тронот Sherlock Holmes- A Game Of Shadows минатонеделниот шампион според заработувачката. Второто продолжение на филмот од Гај Ричи овој викенд заработи 17 милиони долари а третото продолжение на комедијата Alvin And The Chimpmunks- Chipwrecked само13 милиони долари, доволно за третото место. Режисерското деби на Анџелина Џоли In The Land Of Blood And Honey е бокс офис фијаско со само 18 000 долари заработени по првиот викенд на прикажување, а разочарување според заработувачката е и The Girl With A Dragon Tattoo, американскиот римејк на шведскиот култен филм кој се пласира само на четвртата позиција со 13 милиони долари. Целосната бокс офис листа за изминатиот викенд гласи: 1. Mission impossible- Ghost Protocol -26 милиони долари 2. Sherlock Holmes – A Game of Shadows – 17 милиони долари 3. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа хунта на власт. Со ...
сите 404 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 357 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 124 | | | веќе видена

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Ова ...
сите 224 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Невозможна мисија“ на врвот во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: