Како мислат обложувалниците: Може ли Македонија преку квалификации до ЕУРО 2020? (ФОТО)


2 копии

Македонските репрезентации до 17 и 19 години денеска ги дознаа квалификациските групи за Европските првенства во 2020 година. Македонија Нашата селекција до 19 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бевме третопласирани зад Чешка и Хрватите со кои ремизиравме, а на крајот славевме над селекцијата на Луксембург. Сега се формирани квалификациски групи за ...
| | веќе видена | слични

На квалификациите кои неодамна беа завршени македонската репрезентација до 19 години малку недостасуваше да се пласира на ЕП 2019 година кое ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија до 17 години ќе игра во група со Белгија, Полска и Лихтенштајн во квалификациската рунда за ЕП 2020. Натпреварите ќе ...
| | веќе видена | слични

Македонија квалификациите за европскиот турнир ги почнува со дуелот против Летонија на домашен терен во март, селекторот Ангеловски вели дека мислите се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 137 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ја посети Виница, од каде што порача дека граѓаните се незадоволни од власта. Му се пожалиле дека лебот ...
сите 252 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како мислат обложувалниците: Може ли Македонија преку квалификации до ЕУРО 2020? (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: