Мицкоски – ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати на голема врата


3 копии
6 копии

Имаме постојано задолжувања, имаме непродуктивни трошења, а немаме капитални инвестиции. Нема проекти, не се гради во Република Македонија и тоа што го започна ...
| | веќе видена | слични

Тоа значи дека некој сака многу да ја ослабне Република Македонија, некој сака институциите да бидат на едно најдолно ниво. ВМРО-ДПМНЕ тоа не го сака, ние ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

……опозицијата во Собранието, е прашањето кое ги мачи членовите и симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ овие денови. Никој не е рамнодушен кон начинот на кој беше избран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Она што се случи денес односно најавата за фракционерство, во нашиот статут нема предвидено такво нешто. Што значи фракционерство не е дозволиво по статутот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Неснаоѓање на новото наметнато партиско раководство, водењето недоследна партиска политика, страв од понатамошно обезличување на партијата, таа да стане ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судските служби во текот на денешниот ден прават нови обиди да го достават решението на Кривичниот совет, со кое се одбива жалбата против решението на судија ...
сите 283 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 83 | | | веќе видена

„Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски – ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати на голема врата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: