Вонредна состојба пред годишнината од собирот на националистите во Вирџинија

Властите се подготвуваат да спречат повторување на минатогодишното насилство Официјални лица од сојузната држава Вирџинија прогласија вонредна состојба пред ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во САД нема места а неонацисти, расисти и бели расисти, порача ќерката на претседателот Иванка Трамп пред одржувањето на собирот на белите националсти во ...
| | веќе видена | слични

Белите супремисти за во недела, на 12-ти август, најавија протест пред Белата куќа, на годишнината од минатогодишниот митинг на Обединете ја десницата (Unite ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 315 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 506 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вонредна состојба пред годишнината од собирот на националистите во Вирџинија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: