Мириси за смирување во домот

Влијанието на лавандата е чудотворно, а можете да го користите како етерично масло, свежо или сушено цвеќе како украс. Освен што смирува, таа ќе го разубави и вашиот дом. Пристигнува времето на празниците, а вие можете да ја подобрите атмосферата во домот со мириси кои смируваат. Без разлика дали се тоа цвеќиња, етерични масла или миризливи стапчиња, одберете ги најпријатните мириси во ароматерапијата. !!!Лаванда!!! Влијанието на ова растение е чудотворно, а можете да го користите како етерично масло, свежо или сушено цвеќе како украс. Освен што дејствува за смирување, лавандата ќе го разубави и вашиот дом. !!!Ванила!!! Колачи од ванила, ванилин шеќер, ванила во парфем, и во слични други форми се користи ова прекрасно растение. Сепак, најчесто во служба на убавиот вкус и привлечниот мирис. Облечете го домот во ванила и целиот ќе биде сладок и заводлив. !!!Камилица!!! Таа го лечи духот и телото, а го смирува и го разубавува домот. Свеќите од камилица ќе ве вратат во детството, па на празниците ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државите признаваат држави, а не народи или нации, самоопределувањето не може да биде предмет во договорите, рече алтернативниот министер за надворешни работи ...
сите 425 | | | веќе видена

Влада на Тереза Меј сé уште работи на прашањето што да побара од Европската унија со цел да ја реши загриженоста на пратениците во врска со планот за ...
сите 420 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша во студиото на Гранд влегла нерасположена, нејзиното однесување го загрижило Саша Поповиќ, но и останатите колеги.Пеачката на снимањето се ...
сите 227 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Грчкиот парламент се очекува во вечерните четврточни часови да го ратификува Преспанскиот договор со Македонија за решавање на деценискиот спор за името на ...
сите 88 | | | веќе видена

Со секоја своја постапка ВМРО-ДПМНЕ и антизападниот Мицкоски покажуваат дека се против заедништвото, против напредокот, против европските вредности и концептот ...
сите 199 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија и додаваат дека засега забележани се врнежи од ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мириси за смирување во домот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: