Протести против промена на името пред Собранието, протестирачите му дадоа поддршка на Иванов


4 копии

Cо патриотски песни, знамиња и пораки против промената на името и вечерва се одржа протест пред Собрание на Република Македонија. Демонстрантите потоа се ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Централното градско подрачје повторно е блокирано од помала група на граѓани која излезе да го изрази својот револт против договорот за името. Блокирана е ...
| | веќе видена | слични
36 копии

Помала група граѓани и вчера одржа мирен протест пред Собранието на Република Македонија против Договорот за спорот со името. Учесниците на протестот ги ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Помала група на граѓани и вчера мирно протестира пред Собранието на Република Македонија за да го искаже своето несогасување со потпишувањето на Договорот со ...
| | веќе видена | слични

Но, во него има и одредби кои многу ќе значат и за економиите од двете страни на границата. Анализата за овој дел од Договорот, што разбирливо падна во сенка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа хунта на власт. Со ...
сите 398 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 229 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 52 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 345 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 203 | | | веќе видена

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Ова ...
сите 258 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протести против промена на името пред Собранието, протестирачите му дадоа поддршка на Иванов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: