Тачи најави референдум за припојувањето на Прешевската долина кон Косово

2 копии

По неколкудневните пораки за „корекција на границата“ меѓу Србија и Косово и „припојување“ на Медвеѓе, Бујановац и Прешево кон Косово, косовскиот претседател ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот генерален директор за проширување на Европската Комисија, Пјер Мирел, во интервју за МИА објаснува дека Македонија требаше да биде одвоена од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Ако дојде до поделба на Косово, тоа не ќе може да остане независна држава и тогаш можно е да дојде до соединување на Косово со Албанија или пак соединување со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британската влада е категорично против идејата на косовскиот претседател Хашим Тачи за поделби на територии, изјави синоќа амбасадорот на Велика Британија во ...
| | веќе видена | слични

Британскиот амбасадор во Приштина предупредува дека таквото сценарио може да предизвика воен конфликт и други преседани на Балканот. Косовскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Голем број дипломати и меѓународната заедница, особено Европската унија, не се воодушевија од идејата за менување на српско-косовската граница. Од Запад има и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Идејата за поделбата на Косово и евентуалната размена на териотрии мегу Косво и Србија , која последниве денови повтроно се актуелизира не и се допадна на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 130 | | | веќе видена

Монашкиот постриг го изврши надлежниот Архипастир неговото Високо преосвештенство митрополитот Дебарско-Кичевски господин Тимотеј, во присуство на голем број ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тачи најави референдум за припојувањето на Прешевската долина кон Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: