Орбан и Бабиш го негираат тврдењето на Меркел дека ќе потпишат договор за мигрантите


Орбан изјави за новинската агенција МТИ дека овој извештај е „вообичаен политички блесок" и дека таквиот договор не е постигнат. Унгарскиот премиер Виктор ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Партиите во германската владејачка коалиција постигнаа договор во спорот кој се создаде поради притисокот на баварските конзервативци некои мигранти да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Долниот дом на австрискиот парламент вчера ги усвои измените во Законот за правната положба на странските државјани, кои ќе им овозможат на властите да ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска оцени дека спорот околу мигрантска политика меѓу владините партнери, не ја нарушува стабилноста на нејзината ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европската комисија , Жан-Клод Јункер изјави дека договорот за миграцијата, постигнат од две од партиите во владејачката коалиција во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Орбан и Бабиш го негираат тврдењето на Меркел дека ќе потпишат договор за мигрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: