Работниците од Фени ја прашуваат Слаѓана Тасева чии интереси застапува по наводите за стечајот во фабриката


По денешната прес конференција на Транспаренси Интернешнел Македонија, каде директорката Слаѓана Тасева ги повика надлежните институции во земјата, Судскиот ...
| | веќе видена | слични

Адвокатското друштво Тошиќ и Јевтиќ, застапници на бугарски Минстрој, побараа запирање на стечајот за кавадаречки Фени,впаричување на имотот и јавна лицитација ...
| | веќе видена | слични

Предложениот план за реорганизација на Фени Индустри е создаден спротивно на професионалните стандарди, утврдени со законски и подзаконски акти, реагираат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стечајниот судија за случајот Фени морал да го отфрли планот за реорганизација поднесен од Џи сол, бидејќи бил ненавремен и да почне постапка, со која преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првите количини на никел од еден од нашите најголеми индустриски капацитети, Фени индустри излегоа на почетокот на март и во овие два месеци се произведени ...
| | веќе видена | слични

Бугарски „Минстрој“ не се откажува од купувањето на „Фени Индустри“. Нивните правни застапници денеска повторија дека се подготвени да ја купат компанијата и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Планот за реорганизација на Фени не е најдоброто решение за комбинатот и крие многу опасности, сметаат од Минстрој холдинг АД Софија кои порачуваат дека треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Запирање на стечајот на „Фени“, впаричување на имотот и јавна лицитација за избор на компанија која ќе стопанисува со комбинатот, побара денеска бугарската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 136 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 375 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работниците од Фени ја прашуваат Слаѓана Тасева чии интереси застапува по наводите за стечајот во фабриката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: