Транспаренси Интернешнел Македонија бара отфрлање на планот за реорганизација на „Фени Индустри“


Транспаренси Интернешнел Македонија продолжува со мониторингот на постапката за стечај во Фени индустри АД Кавадарци и ги повикува сите институции во државата ...
| | веќе видена | слични

Адвокатското друштво Тошиќ и Јевтиќ, застапници на бугарски Минстрој, побараа запирање на стечајот за кавадаречки Фени,впаричување на имотот и јавна лицитација ...
| | веќе видена | слични

Предложениот план за реорганизација на Фени Индустри е создаден спротивно на професионалните стандарди, утврдени со законски и подзаконски акти, реагираат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стечајниот судија за случајот Фени морал да го отфрли планот за реорганизација поднесен од Џи сол, бидејќи бил ненавремен и да почне постапка, со која преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првите количини на никел од еден од нашите најголеми индустриски капацитети, Фени индустри излегоа на почетокот на март и во овие два месеци се произведени ...
| | веќе видена | слични

Бугарски „Минстрој“ не се откажува од купувањето на „Фени Индустри“. Нивните правни застапници денеска повторија дека се подготвени да ја купат компанијата и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Планот за реорганизација на Фени не е најдоброто решение за комбинатот и крие многу опасности, сметаат од Минстрој холдинг АД Софија кои порачуваат дека треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Запирање на стечајот на „Фени“, впаричување на имотот и јавна лицитација за избор на компанија која ќе стопанисува со комбинатот, побара денеска бугарската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ нема да успее да обезбеди повеќе гласови во вториот круг од претседателските избори, а СДСМ ќе доживее фијаско на следните парламентарни избори, смета ...
сите 361 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп истакна денеска важност за вакцинирање во момент во кој епидемијата на сипаници ги зафати и САД. – Луѓето треба да се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Транспаренси Интернешнел Македонија бара отфрлање на планот за реорганизација на „Фени Индустри“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: