Транспаренси Интернешнел Македонија бара отфрлање на планот за реорганизација на „Фени Индустри“


Транспаренси Интернешнел Македонија продолжува со мониторингот на постапката за стечај во Фени индустри АД Кавадарци и ги повикува сите институции во државата ...
| | веќе видена | слични

Адвокатското друштво Тошиќ и Јевтиќ, застапници на бугарски Минстрој, побараа запирање на стечајот за кавадаречки Фени,впаричување на имотот и јавна лицитација ...
| | веќе видена | слични

Предложениот план за реорганизација на Фени Индустри е создаден спротивно на професионалните стандарди, утврдени со законски и подзаконски акти, реагираат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стечајниот судија за случајот Фени морал да го отфрли планот за реорганизација поднесен од Џи сол, бидејќи бил ненавремен и да почне постапка, со која преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првите количини на никел од еден од нашите најголеми индустриски капацитети, Фени индустри излегоа на почетокот на март и во овие два месеци се произведени ...
| | веќе видена | слични

Бугарски „Минстрој“ не се откажува од купувањето на „Фени Индустри“. Нивните правни застапници денеска повторија дека се подготвени да ја купат компанијата и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Планот за реорганизација на Фени не е најдоброто решение за комбинатот и крие многу опасности, сметаат од Минстрој холдинг АД Софија кои порачуваат дека треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Запирање на стечајот на „Фени“, впаричување на имотот и јавна лицитација за избор на компанија која ќе стопанисува со комбинатот, побара денеска бугарската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Транспаренси Интернешнел Македонија бара отфрлање на планот за реорганизација на „Фени Индустри“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: