Мински без граници: повредениот ветеран како фотомодел

Американскиот маринец кој на бојното поле во Авганистан ја изгубил ногата во тешка несреќа, стекна светска популарност како фотомодел. Алекс Мински (24) од Калифорнија поминал 47 денови во кома, откако камионот во кој се наоѓал поминал врз мина. Три години подоцна, по тешка борба со депресија и алкохолизам, Мински станува едно од најпознатите лица во модната индустрија и сè почеста инспирација на фотографите. Неговата приказна може да биде охрабрувачка и поттикнувачка за сите луѓе кои се соочиле со несреќи и слични проблеми, и инспирација за нивно надминување и полесно справување со тешкотиите.
| | веќе видена | слични

Останато

Осигурителната компанија „Еуросиг" потврди дека автобусите и патниците на „Дурмо турс" се осигурени кај нив и дека по трагичната автобуска несреќа на патот ...
сите 285 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мински без граници: повредениот ветеран како фотомодел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: