Ливерпул ќе му дозволи на Кариус да го напушти клубот


2 копии
5 копии
2 копии

Екипата на Ливерпул фантастично ја отвори новата сезона во Премеир лигата, а после три одиграни кола „Црвените“ имаат максимални девет поени. Еден од играчите ...
| | веќе видена | слични

Лорис Кариус е нов фудбалер на Бешикташ. Несреќникот од финалето на ЛШ го напушти Ливерпул и во следните две сезони ќе го чува голот на Бешикташ. Се работи за ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул по некомплетираното трето коло го држат првото место на табелата во Премиер-лигата, вчера на „Енфилд“ го совладаа Брајтон со 1:0. Стрелец на голот на ...
| | веќе видена | слични

Против Брајтон на „Енфилд“, каде што се очекуваше лесна победа, Алисон мораше 88 минути да ги спасува бодовите на Ливерпул. Одбрани чудо вредно три бода, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ливерпул ќе му дозволи на Кариус да го напушти клубот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: