„Визер“ ги укинува летовите од Охрид до Лондон?


5 копии

Министерството за транспорт и врски реагира на денешната прес-конференција на претставник на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ. Во недостиг на конкретни идеи, а ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе продолжи со финансиска поддршка на авиокомпании за воведување евтини летови, велат од Министерството за транспорт. Ресорот соопшти дека предлог- ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Искривените соопштенија и прес-конференции на криминалната ВМРО ДПМНЕ се доказ дека оваа партија го изгуби сиот политички компас и единствена агенда која ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Укинувањето на евтините летови е на директна штета на младите, СДСМ само декларативно се залага за ЕУ, истакна Томи Кепевски од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични

Која е причината власта да ги укинува евтините летови од кои корист видоа особено младите луѓе, прашуваат во ВМРО-ДПМНЕ. Се удира по џебот на младите. Вакво ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Визер“ ги укинува летовите од Охрид до Лондон?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: