Министерството за финансии денеска ќе позјами 36 милиони евра, утре ќе ја врати истата сума за стари долгови


8 копии

Министерството за финансии за денеска закажа аукција на државни хартии од вредност. Според проспектите на Министерството за финансии, понудени се 12 месечни ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Владата и официјално го трампаше неизградениот карго-аеродром во Штип за инвестирање во градинки, училишта, одводни и канализациски мрежи и локални и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев придружуван од министерот без ресор, Аднан Ќахил, во рамките на својата посета на Турција се сретна со претставници на Групацијата ТАВ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот без ресор, Аднан Ќахил, утрото се сретна со претставници на Групацијата ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии планира утре да се задолжи за нови 36 милиони евра преку нови аукции. Министерството од банките ќе побарува заем преку 12 месечни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Утрово, во Анкара, се сретнав со менаџментот на Групацијата ТАВ. Утврдени се приоритетите за инвестицијата од 45 милиони евра на ТАВ во Македонија. Парите ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Соопштение за јавност Пионот Христијан Мицкоски повторно се сокри зад нервозни соопштенија од неговата ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски не одговори за неговата улога во ...
сите 369 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерството за финансии денеска ќе позјами 36 милиони евра, утре ќе ја врати истата сума за стари долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: