Министерство за култура :Стручните комисии без притисоци ги разгледуваат одбиените апликации

,,Во врска со обвинувањата за нетранспарентност од страна на Министерството за култура при денешната работа на стручните комисии кои ги разгледуваа одбиените ...
| | веќе видена | слични

Медиумите, иако имаа можност да го следат целиот процес на работа на стручните комисии, не го сторија тоа, туку испратија прашања до Министерството за култура, ...
| | веќе видена | слични

Mедиумите сами, по нивна желба, ги напуштија просториите на Министерството за култура, а дел од нив тенденциозно известија дека имало притисоци да ги напуштат ...
| | веќе видена | слични

Иако најавена како јавна ревизија на одбиените барања за финансирање проекти, Комисиите при Министерството за култура, зад затворени врати ги преразгледуваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 128 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 208 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Парламентот на Бугарија в среда на пленарна седница треба да го ратификува Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО.Се очекува на ратификацијата на ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерство за култура :Стручните комисии без притисоци ги разгледуваат одбиените апликации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: