Министерски совет на ЕУ ќе дебатира за Македонија

6 копии

Емануел Макрон во средата беше обвинет дека ја држи Северна Македонија како заложник за насила да го протурка својот сон за поблиска политичка интеграција меѓу ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот весник „Ле Монд“ пишува дека Франција, Германија и Холандија се трите земји што го блокирале почетокот на преговорите за членство во ЕУ за Албанија ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон се соочува со обвинувања оти ја држи Македонија „во заложништво“, со цел да го реализира сопствениот сон за поблиска ...
| | веќе видена | слични

Македонија уште има најдобри изгледи да добие датум за преговори со ЕУ, и покрај одложувањето предизвикано од поделените мислења помеѓу земјите-членки, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конкретен датум за преговори за Македонија нема, советот одлучи да се наврати на ова прашање најдоцна до октомври. Министрите за надворешни работи на седница ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најавувам четврти сет мерки и сите пезионери кои примаат пензија до 15.000 денари и неактивните баратели на работа, што се пријавуваат на шест месеци, ќе ...
сите 256 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерски совет на ЕУ ќе дебатира за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: