Министерот за труд на САД си поднесе оставка


4 копии

Обвинителите во Њујорк посочија дека постои ризик финансиерот Џефри Епстајн, кој е обвинет за злоупотреба на малолетни девојчиња, да избега пред да се одржи ...
| | веќе видена | слични

Уапсениот педофил, Џефри Епстајн своевремено ги запознал американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама на САД, Меланија Трамп. Џефри Епстајн ги запознал ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уапсениот педофил, милијардерот Џефри Епстајн своевремено го запознал Доналд Трамп, тогашниот колега милијардер од Њујорк, со згодната словенечка манекенка ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа не побара негова оставка Американскиот секретар за труд Александер Акоста ја брани одлуката што ја донел пред една деценија кога како федерален ...
| | веќе видена | слични

Луксузната вила на Џефри Епстајн во Њујорк била сексуално дувло каде што тој ги злоставувал неговите малолетни жртви. Во зданието се пронајдени голем број на ...
| | веќе видена | слични

Блумберг Берни Медоф и Џон Готи Помладиот служеа затворска казна во тој затвор. Пол Манафорт е таму во моментов, а Џефри Епстајн само што беше примен како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Апсењето на американскиот милијардер Џефри Епстин поради обвиненија за проституција и злоставување малолетни лица, ја разбранува јавноста во САД, пред се ...
| | веќе видена | слични

Прес-секретарот на поранешниот американски претседател Бил Клинтон, Ејнџел Урења, соопштил дека тој ништо не знаел за грозните злосторства за кои е обвинет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

„Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена. Христијан Мицкоски и раководството на опозициската партија по секоја цена се обидуваат да ја попречат правдата. ...
сите 174 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 186 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот за труд на САД си поднесе оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: