Скокнал во реката за селфи со анаконда

Kарлос Андраде од Бразил можел да настрада заради селфи. Фармерот од селото Нхамудна во реката видел огромна анаконда, но наместо да побегне, што би направиле повеќемина, го земал мобилниот телефон и скокнал во реката за да направи селфи со големата змија. Тој видел како змијата лебди на површината, па претпоставил дека не е гладна и дека нема ништо да му направи, пишува весникот „Унилад“. - Бев на фармата на реката кога видов змија во близина на брегот. Бев надвор и ја видов во водата со главата над површината. Го земав стапот за селфи и и пријдов, влегов во водата, но таа замина - изјавил 22-годишниот Kарлос за локалните медиуми. Но, тогаш забележал дека змијата останала да лебди, па ~ се приближил и направил неколку фотографии, а таа се нурнала во водата и заминала. Бразилските биолози тврдат дека Kарлос бил во опасност и дека животот му го спасила само среќата. - Тоа што анакондата изгледа смирено, не значи дека таква и ќе остане - предупредил биологот Џузепе Порто.
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и државниот секретар Бесир Јашари денеска ќе ја посетат општина Тетово каде ќе направат увид во настанатите штети на земјоделските површини по излевањето на реката Порој. Тие во 11 часот ќе се сретнат со градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, по што во 12 часот ќе имаат средба со месното население и ќе го посетат теренот каде што се излеа реката Порој.
| | веќе видена | слични

Тие во 11 часот ќе се сретнат со градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, по што во 12 часот ќе имаат средба со месното население и ќе го посетат теренот каде што се излеа реката Порој. 
| | веќе видена | слични

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 22 | | | веќе видена

„Ако барате некој германски министер, дојдете во Македонија“, истакна Хајко Мас, министер за надворешни работи на Германија. На овој начин министерот за ...
сите 240 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 121 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 70 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скокнал во реката за селфи со анаконда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: