ПССЕ со итна седница по извештајот за корупција


3 копии
2 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров имаше обраќање на априлската сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), која што се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во обраќањето на априлската сесија на Парламентарното собрание на Советот на Европа, министерот Димитров истакна дека во време на глобални предизвици и кризи ...
| | веќе видена | слични

Господинот Мејтју Нимиц, личниот представник на генералниот секретар на Обединетите нации утре ќе се сретне со министрите за надворешн работи Никос Коѕиас и ...
| | веќе видена | слични

Ќе ги превртиме сите камења за да го најдеме решението во спорот за името со Грција, рече Никола Димитров, министерот за надворешни работи на Република ...
| | веќе видена | слични

- Има слој на предрасуди и енигми, но никој не рече дека ќе биде лесно. Останува на нас да ги превртиме сите камења за да ја најдеме шансата – рече Димитров. ...
| | веќе видена | слични

Во извештајот на независното тело кое ја истражуваше корупцијата меѓу пратениците на Парламентарното Собрание на Советот на Европа е спомената и Македонија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 317 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПССЕ со итна седница по извештајот за корупција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: