Отварање на Центарот за спасување на вода

 Милевски на терен се информираше во каква сотојба е преминот, но и колку километри од патот се потребни од македонска страна да се асфалтираат и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 10 јули 2019 година во Охрид, Македонија се одржа пограничниот настан „Градење на заедничка иднина – Creating a common future“ во организација на 9 проекти ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски заедно со министерката за регионален развој и урбанизам на Бугарија, Петја Аврамова вчера во Софија ги доделија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Берово Звонко Пекевски, на официјална церемонија во Министерството за регионален развој и уредување на Република Бугарија во Софија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Членот на ЦО на СДСМ, Горан Сугаресвки придружуван од градоначалникот на Берово, Звонко Пекевски попладневно учествуваа на маалска средба со жителите на село ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По вчерашното верификување на мандатите на новите пратеници започна „трката“ за формирање на Влада. Ако се' оди според Уставот претседателот на државата Стево ...
сите 527 | | | веќе видена

Огромната експлозија во пристаништетто во Бејрут испрати шок-бранови низ градот, предизвикувајќи масовно оштетување на градбите дури до периферијата на градот. ...
сите 266 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отварање на Центарот за спасување на вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: