Манчевски: Новиот закон за инспекциски надзор воведува опомена за фирмите пред да се изрече казна

6 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, учествуваше на денешната инфо-сесија посветена на предлози и измени на Законот за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Проектот на УСАИД Партнерство за подобра бизнис регулатива одржа инфо сесија на тема Предлози и измени на Законот за инспекциски надзор на која четирите комори ...
| | веќе видена | слични

Фирмите во Македонија за време на претходниот режим беа буквално под репресија и секојдневни казни кои затворија илјадници бизниси. Со новите мерки на Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„По направените анализи на фактичката состојба и како постоечкиот закон се одразува врз секојдневната работа на инспекциските служби, заклучивме дека тој се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за информатичко општество и администрација учествуваше на денешната инфо сесија посветена на предлози и измени на Законот за инспекциски надзор. „По ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Непрецизните одредби од законите повеќе да не бидат причина за незаслужени и субјективни казни, а за поздравување се најавите дека компаниите од инспекциите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, се обрати на конференцијата Freedom Online, што се одржува во Берлин, Германија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставници на микро, мали и средни претпријатија денеска во Скопје ќе ги дадат своите предлози и сугестии за измените на новиот Закон за инспекциски надзор. ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 396 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 191 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 240 | | | веќе видена

Русија нема никаква врска со политичкиот скандал во Австрија, каде што беше емитувано со лидерот на екстремно десничарската Партија на слободата (ФПО), Хајнц ...
сите 155 | | | веќе видена

Кралицата на поп-музиката, Мадона, настапи на Евровизија како специјален гостин, а по нејзиниот настап следеа лавина коментари по Твитер и социјалните мрежи ...
сите 81 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 61 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски: Новиот закон за инспекциски надзор воведува опомена за фирмите пред да се изрече казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: