Манчевски: Новиот закон за инспекциски надзор воведува опомена за фирмите пред да се изрече казна

6 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, учествуваше на денешната инфо-сесија посветена на предлози и измени на Законот за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Проектот на УСАИД Партнерство за подобра бизнис регулатива одржа инфо сесија на тема Предлози и измени на Законот за инспекциски надзор на која четирите комори ...
| | веќе видена | слични

Фирмите во Македонија за време на претходниот режим беа буквално под репресија и секојдневни казни кои затворија илјадници бизниси. Со новите мерки на Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„По направените анализи на фактичката состојба и како постоечкиот закон се одразува врз секојдневната работа на инспекциските служби, заклучивме дека тој се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за информатичко општество и администрација учествуваше на денешната инфо сесија посветена на предлози и измени на Законот за инспекциски надзор. „По ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Непрецизните одредби од законите повеќе да не бидат причина за незаслужени и субјективни казни, а за поздравување се најавите дека компаниите од инспекциите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, се обрати на конференцијата Freedom Online, што се одржува во Берлин, Германија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставници на микро, мали и средни претпријатија денеска во Скопје ќе ги дадат своите предлози и сугестии за измените на новиот Закон за инспекциски надзор. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 150 | | | веќе видена

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 186 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Вака намалено загадување е срамно, ако било, како што пишува и како што регистрирале граѓаните, градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев - Градоначалник на ...
сите 46 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 264 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски: Новиот закон за инспекциски надзор воведува опомена за фирмите пред да се изрече казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: