Министерот за локална самоуправа и амбасадотот Џес Бејли на форум со градоначалниците


4 копии

Во организација на Мировниот корпус и на Министерството за локална самоуправа денеска во Скопје се одржа Форум со градоначалниците на кој беа презентирани ...
| | веќе видена | слични

САД се заинтересирани да се реши спорот со името, но одлуката за тоа сепак треба да ја донесат Македонија и Грција изјави денеска американскиот амбасадор Џес ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Денес Мировен Корпус Македонија и Министерството за локална самоуправа организираа настан за градоначалниците од цела Македонија во Сити хол (City Hall). На ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Охрид, 18. декември 2018 (ИНПРЕС) – Семејството на прерано починатиот градоначалник на Охрид Јован Стојаноски, до сите граѓани на Охрид, упати зборови на ...
сите 239 | | | веќе видена

„Право на секој согласно законот е да поднесе барање. Дали некој од пратениците ќе поднесе или не, не знам. Прашајте ги нив, рече Емилија Александрова, ...
сите 257 | | | веќе видена

Облачно, студено и ветровито со врнежи од снег, особено претпладне. На места поради ниските температури ќе има појава на голомразица, а ветерот ќе предизвика и ...
сите 254 | | | веќе видена

Ќе ги добијат ли парите здравствените работници од симболичното како што велат од Синдикатот на Клинички центар покачувањето на платите или во иднина ќе се ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот за локална самоуправа и амбасадотот Џес Бејли на форум со градоначалниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: