Министерот за финансии и УЈП можат да го гонат Павле Богоевски?


3 копии

Заменик министерката за финансии Ширет Елези учествува на Пленарниот состанок на БЕПС Инклузивната рамка (Рамка за мерки против даночна евазија) кој се одржува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
15 копии

На електронскиот систем на Управата за јавни приходи регистрирани се над 680 илјади даночни обврзници кои оствариле приход во текот на 2018 година. Тие треба ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Даночните обврзници имаат рок уште седум дена за проверка на податоците од своите претпополнети годишни даночни пријави, кои ги добија по електронски пат. До ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предизборното коалицирање на Движењето БЕСА со СДСМ како политички преседан во меѓунационалните односи во Македонија наиде на разочарување кај преостанатите ...
сите 224 | | | веќе видена

 Според надлежните и експертите, простор и причина за паника нема. Ситуацијата е под контрола, постојано се следи, а институциите се подготвени за брза ...
сите 554 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 79 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот за финансии и УЈП можат да го гонат Павле Богоевски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: