Поништен тендерот од 35 милиони евра за набавки на реагенси


5 копии

-Не гледам причина зошто да поднесам оставка, а тендерот не е скандалозен. Ова го истакнува првиот човек на здравството, Венко Филипче, во интервју за Макфакс. ...
| | веќе видена | слични

Оставка е најмалата работа што треба да ја направи министерот за здравство Венко Филипче, во моментот. Тој има одговорност пред граѓаните, да даде отчет и да ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за здравство Арбен Таравари, како гостин на ТВ Алфа, изјави дека, според некои интерни анкети, довербата на граѓаните во министерството ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерот за здра в ство Асин Муса одбил да гостува го емисијата „Отворено студио“, која се емитува на телевизија Алфа пишува Република. Порталот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за здравство Арбен Таравари, како гостин на ТВ Алфа, изјави дека здравството сега се наоѓа во позиција во која вториот човек во ресорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во интервју за 1ТВ, управителот на фирмата „АХР ЛАБ“, која изминативе денови беше во фокусот на јавноста поради тендерот на Министерството за здравство за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 152 | | | веќе видена

На 43-тата Седница на Централниот Одбор на ПОДЕМ присуствуваше Гордана Силјановска Давкова – кандидат за претседател од редовите на Коалицијата за Подобра ...
сите 162 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 131 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден во победа на претстојните претседателски избори. Партијата не размислува за бојкот, но вели не ја исклучува ...
сите 153 | | | веќе видена

На средбата тој посочи дека бруталноста на неправдата може единствено да се порази со отпор, со неоткажување и борба до победа, за вистинска правда. Не смееме ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поништен тендерот од 35 милиони евра за набавки на реагенси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: