Македонци од Берлин одбиле да се сретнат со министерот за дијаспора Адеми

Министерот за дијаспора Едмонд Адеми бил одбиен за средба од Македонската црковна заедница во Берлин која не сакала да се сретне со владиниот функционер затоа ...
| | веќе видена | слични

Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонци од Берлин одбиле да се сретнат со министерот за дијаспора Адеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: