Mинистерката Жалац му подари бројници на девојчето што го удри со автомобил


Хрватската министерка Габриела Жалац на девојчето што во саботата го удри со автомобил во Винковци и која имала невалидна возачка дозвола му подари бројници. ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ ја одби оставката што вчера, под притисок на јавноста, ја поднесе министерка за регионален развој Габријела Жалац, поради ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Хрватската министерка за регионален развој и фондови на Европската унија Габриела Жалац, денеска, под притисок на јавноста, соопшти дека на премиерот Андреј ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за регионален развој на Хрватска, Габријела Жалац се расплака пред новинарите кои ја испрашувале дали ќе поднесе оставка затоа што возејќи без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватската министерка за регионален развој, Габриела Жалац, која возела со истечена возачка дозвола во моментот кога со своето возило удрила дете, поднесе ...
| | веќе видена | слични

Министерката за регионален развој во Хрватска, Габриела Жалац се расплакала пред новинарите кои ја прашувале дали ќе поднесе оставка. Таа со истечена возачка ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Хрватската министерка за регионален развој и ЕУ фондови, Габриела Жалац немала важечка возачка дозвола во моментот кога со возилото кое го управувала налетала ...
| | веќе видена | слични

Детето што вчера беше повредено во сообраќајна нереќа во Винковци, кога во него додека ја претрчувало улицата удрила со автомобил хрватската министерка за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 185 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија се спремни да дозволат кратко одложување на датумот за излегување на Велика Британија од Унијата доколку британскиот Парламент ...
сите 201 | | | веќе видена

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 275 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 219 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mинистерката Жалац му подари бројници на девојчето што го удри со автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: