Новогодишни пакетчиња за деца сместени во институции од социјален карактер


Во Театарот за деца и младинци децата сместени во институции во надлежност на Министерството за труд и социјална политика ќе можат да ја проследат претставата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, новогодишната ноќ ја помина со децата од социјалните центри од Скопје.„Нова Година е време кога се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ја помина новогодишната ноќ заедно со дечињата од социјалните центри во Скопје.Таа ги посети ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за труд и социјална политика извести дека министерката Мила Царовска за Нова година ќе биде во социјалните центри во Скопје. Прво ќе го посети ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прво ќе го посети Домот за деца без родители „11 октомври“, каде од 20:30 до 21:30 часот ќе подели симболични подароци и ќе ја проследи Новогодишната претстава ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кога државата ја презема улогата да застане во првата линија на заштита и на воспитување на децата без родителска грижа, ја презема и обврската тоа да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новогодишни пакетчиња за деца сместени во институции од социјален карактер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: