Министерката Апостолска ја посети американската компанија „Теламон“

7 копии

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес ја посети американската компанија „Теламон“, која минатата година ја започна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Апостолска, како што соопшти нејзиниот Кабинет, била информирана од менаџментот на компанијата дека реализацијата на инвестицијата се одвива според бизнис ...
| | веќе видена | слични

Според веќе потврдени информации, шефот на Фолксваген Херберт Дис оваа недела ќе патува за Истанбул на решавачки разговори дали новата фабрика вредна милијарди ...
| | веќе видена | слични

Менаџментот на „Фолксваген“ ги дисквалификува Србија и Македонија, а наскоро ќе одлучи дали ќе инвестира околу 2 милиони евра во Турција или Бугарија. ...
| | веќе видена | слични

Менаџментот на „Фолксваген“ ги дисквалификува Србија и Македонија, а наскоро ќе одлучи меѓу Турција или Бугарија, за инвестиција од околу 2 милијарди евра.Во ...
| | веќе видена | слични

„Фолксваген“, најверојатно, ќе ја изгради својата фабрика за нови автомобили во турскиот град Измир, објави германскиот „Ханделсблат“. При изборот на место за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерката Апостолска ја посети американската компанија „Теламон“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: