Пасквал повеќе не е селектор на Романија


Убедливиот трумф на нашите најдобри ракометри на првиот бараж меч во Скопје во неделата  од осум голови позитива беше недостижен за солидната селекција на ...
| | веќе видена | слични

Со заедничка слика од соблекувалната во Клуж македонските ракометари ги прославија елиминацијата на Романија и пласманот на Светското првенство во Германија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската ракометна репрезентација ќе го продолжи континуитетот на учества на Мундијалите, откако во бараж дуелот успешно со вкупен резултат (57-50) ја мина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските ракометари обезбедија пласман на Светското првенство во 2019 година коешто ќе го организираат во Германија и Данска. Македонската машка ракометна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин беше гостин на венчавката од австриската министерка за надворешни работи, Карин Кнејсл, која беше критикувана поради ...
сите 132 | | | веќе видена

„Во Република Македонија институциите се приватизирани од страна на луѓе кои ги именувала Владата и истата во очај ги моли односно ги задолжува да соберат сили ...
сите 41 | | | веќе видена

Пристапот до куќите кои се под вијадуктот е блокиран , населението е евакуирано , а дури и пожарникарите го напуштија местото поради страв од ново уривање. ...
сите 77 | | | веќе видена

Концертот се одржа по повод јубилејот од раѓањето на Ристо Аврамовски, Драгослав Ортаков и Стојан Стојков Врвните членови на македонската културна сцена и ...
сите 114 | | | веќе видена

„Ова е израз на непочитување“, „Говорот на Мадона беше сè само не говор во врска со Арета Френклин“, „Кој и да е тој што мислел дека Мадона треба да ѝ оддаде ...
сите 70 | | | веќе видена

Проблемот со откупот на сливите е наметнат и е резултат на неконзистентните, популистички, погрешни и криминални политики што биле водени во претходните 11 ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пасквал повеќе не е селектор на Романија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: