Мини-модел на „Стоунхенџ“ открива што слушале посетителите на споменикот пред 4.000 години

Истражувачи од Универзитетот во Салфорд изградија модел на „Стоунхенџ“ за да се обидат да разберат што слушале посетителите на споменикот пред 4.000 години. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не може Катица Јанева да биде така злоупотребена, вели во разговор за адвокатот Звонко Давидовиќ.Премиерот Зоран Заев во интервју за МИА побара ...
сите 286 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 82 | | | веќе видена

Хрватското списание „Jutarnji list“ објави исклучително интересен коментар за историското финале на Вимблдон. Новак во неделата во најдраматичното и најдолго ...
сите 315 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Дали Владата и локалната власт во Охрид се способни во определениот дополнителен рок да го исполнат ветувањето и да ги реализираат клучните препораки на ...
сите 73 | | | веќе видена

Земјите од ЕУ да предложат по двајца кандидати за еврокомесар – жена и маж, побара новоизбраниот претседател на Европската комија, Урсула фон дер Лајен, ...
сите 195 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мини-модел на „Стоунхенџ“ открива што слушале посетителите на споменикот пред 4.000 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: