Екологистите мобилизирани, бараат мораториум – ресорниот министер допрва најавува инспекција на терен

Итно донесување на мораториумот за градба и обновата на колкеторскиот систем се приоритетите за Власта но и решенија за спас на Охрид велат екологистите ден ...
| | веќе видена | слични

Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки и неговиот црногорски колега за одржлив развој и туризам денеска потпишаа Спогодба за ...
| | веќе видена | слични

На заминување од хотелот Александар Палас каде ја отвори и се обрати на Конференцијата за биолошката разновидност по повод 22 мај – Светскиот ден на ...
| | веќе видена | слични

Свесни сме за сите замерки што ги добивме од УНЕСКО и ќе направиме сè што можеме. Инспекторатот за животна средина со инспекторатите на национално и на локално ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 22. мај 2019 (ИНПРЕС) – Потребно е да се преземат секакви законски мерки за стопирање на какви било незаконски дејствија на Охрид, изјави денес ...
| | веќе видена | слични

Откако во јавноста одекна веста дека УНЕСКО дава препорака за ставање на Охридскиот регион на листата на загрозени подрачја, од владата најавуваат решавање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екологистите мобилизирани, бараат мораториум – ресорниот министер допрва најавува инспекција на терен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: