ФОКУС НА ДЕНОТ: Јанева отворила боледување, ВМРО-ДПМНЕ има поинакви сомнежи за „Рекет“


Катица Јанева го отворила боледувањето на 16 јуни, а известување за истото пристигнало денеска во Специјалното јавно обвинителство, тврдат од таму.и велат дека ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Аболицираниот Заев ја укина правната држава, стави крај на правото и правдината во Република Македонија. Нашата држава е единствена во Европа во која во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Јавното обвинителство за организиран криминал ќе испитува дали Фондот за иновации и технолошки развој направил злоупотреби при доделување на грантови. Откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И мене не ми се допаѓаше Вимла Рускоска пред седум-осум години, рече денеска премиерот Зоран заев одговарајќи на новинарске прашање за новиот законски предлог ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот за Јавното обвинителство и Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за Совет на јавните обвинители се доставени во Собранието и ...
| | веќе видена | слични

Oд ВМРО – ДПМНЕ прашуваат зошто специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева не пријавила, ако знаела дека и други лица го користат нејзиното име за рекет. ...
| | веќе видена | слични

Во однос на забелешките на постојниот Закон за Јавно обвинителство којшто го предложи Зоран Заев, односно власта што го предложи до Собранието, од моите ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева вчера даде изјава со која обзнани дека многу други луѓе уценувале и знаела за тоа ама не пријавила, ова денеска преку прес-конференција го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Јанева отворила боледување, ВМРО-ДПМНЕ има поинакви сомнежи за „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: