АГЕНДА БЕЗ МЕДИУМИ? Димитров и амбасадорката на Украина ќе потпишат меѓудржавен договор за безвизен режим

2 копии

Утре во 12:30 во МНР, амбасадорката на Украина и министерот Никола Димитров, ќе потпишат важен меѓудржавен договор за безвизен режим. Невообичаено за вакви ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина, Наталија Задорожњук денеска треба да потпишат меѓудржавен договор за безвизен ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи Антонио Милошоски, кој вчера за случајот Зоран Заев со руските комичари рече ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за надворешни работи и актуелен пратеник Антонијо Милошоски, кој вчера за случајот Зоран Заев со руските комичари рече дека е дипломатски ...
| | веќе видена | слични

Екс министерот за надворешни работи Антонио Милошоски, пишува дека премиерот Заев вчера повторно ги излажа новинарите дека се сретнал со Порошенко во Давос, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Заев се извини за објавените три телефонски разговори со наводни руски комичари кои лажно се претставувале како екс украинскиот претседател Порошенко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АГЕНДА БЕЗ МЕДИУМИ? Димитров и амбасадорката на Украина ќе потпишат меѓудржавен договор за безвизен режим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: