Милошевски вети проекти за туристички развој и промоција на Охрид

5 копии

Охрид, 15. април 2019 (ИНПРЕС) – Охрид како туристичка дестинација мора да ги отвори вратите за туристите како богатото културно и природно наследство на ...
| | веќе видена | слични

Буџетски средства за субвенции во туризмот има, а туроператорите имаат „главоболки“ со технички недоразбирања околу толкувањето на Правилникот за ...
| | веќе видена | слични

Презентација за работењето на одделението за субвенционирање при АППТ за 2018 година во Охрид. Според информациите на директорот на Агенцијата за туризам Љупчо ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на туристичката сезона тур оператори се незадоволни од правилникот за исплата на субвенциите. За нив нелогично за туристите кои престојуваат во ...
| | веќе видена | слични

Според “Евростат“ ние сме прва земја во Европа која минатата година забележала зголемување на ноќевањата за 22,1 отсто Агенцијата за промоција и поддршка на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот денеска во Охрид пред домашните тур-оператори ги презентираше начините за поднесување барање за субвенции. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 261 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 205 | | | веќе видена

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошевски вети проекти за туристички развој и промоција на Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: