На милионерот Ротшилд му се заканува затворска казна – не сакал да го подели станот со поранешната сопруга

2 копии

Судот му наредил на милионерот Ричард Ротшилд да се исели од станот во кој во моментов живее со девојка му Шери Мишел, поанешната зајчица на „Плејбој“. Во ...
| | веќе видена | слични

Анабела која беше дел од грпата Фанки Џи и со години беше во брак со Гаги Фанки Џи, се најде во друштво на неговата поранешна девојка, па заедно се ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Да се фокусираме на решавање на реалните проблеми на граѓаните и да гледаме државата да оди напред, наместо да го коментираме ова реално шоу и војарески ...
сите 146 | | | веќе видена

Во првиот дел од отворено Студио 1, новинарите Искра Опетческа и Игор Стефановски кои ги следат денешните судски рочишта ги пренесуваат последните информации ...
сите 185 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Како што веќе најавивме од вечерва па во текот на следните денови, односно за време на овој викенд територијата на балканот ќе го погоди снежен бран кој е во ...
сите 207 | | | веќе видена

Вооружени француски полицајци денеска започнаа рација во округот Нојдорф во Стразбур како дел од потрагата по напаѓачот кој уби тројца луѓе на божиќен панаѓур ...
сите 182 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека никогаш не би ја ставил Европа пред барањата на францускиот народ, а тоа го порача неколку дена ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На милионерот Ротшилд му се заканува затворска казна – не сакал да го подели станот со поранешната сопруга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: