Овој астероид би можел да ни донесе милијарда долари

Звучи како научна фантастика, но идејата за селење на тешката индустрија надвор од Земјата изгледа многу помалку неверојатна од порано. Собирањето ресурси од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во СЈО, затоа што неговата оценка за поранешното специјално обвинителство од ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој астероид би можел да ни донесе милијарда долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: