Состојбата на Миле се влошува, Апелација молчи, Народниот правобранител не одговара


2 копии

Видно ослабен, нервозен, изнемоштен, конфузен - во ваква состојба е Миле Јанакиески, кој веќе 13 дена штрајкува со глад во затворот во „Шутка“, сведочат ...
| | веќе видена | слични

Веќе 13 дена поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески штрајкува со глад, во затворот во Шутка каде се наоѓа во притвор. Јанакиевски по речиси ...
| | веќе видена | слични

Димитар Димовски обвинет во случајот Топлик и актуелен член на Извршен Комитет во ВМРО-ДПМНЕ утрово се противел со полициско комбе да биде однесен на судењето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Миле Јанакиески бил спроведен во Основниот суд Скопје 1, но рошиштето за „Топлик“ веќе се одложило. Директорот на Истражниот затвор во Шутка, Есад Рахиќ во ...
| | веќе видена | слични

Миле Јанакиески не бил спроведен на денешното судење за случајот „Топлик“ на СЈО за оштета на буџетот поради „Сончев град“, затоа што вториот обвинет во овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Истражниот затвор Скопје, Есад Рахиќ, во однос на денешното неспроведување на ексминистерот Миле Јанакиески до судот, за ,,Макфакс” изјави дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обвинетите Миле Јанакиески и Димитар Димовски не беа спроведени од истражниот затвор во Шутка во скопскиот Кривичен суд каде што требаше да се одржи судското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојбата на Миле се влошува, Апелација молчи, Народниот правобранител не одговара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: