Миле Јанакиевски НЕ Е ВЕЌЕ ВО СОСТОЈБА КОМПЕТЕНТНО ДА ГИ СЛЕДИ СУДЕЊАТА


Веќе 13 дена поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески штрајкува со глад, во затворот во Шутка каде се наоѓа во притвор. Јанакиевски по речиси ...
| | веќе видена | слични

Димитар Димовски обвинет во случајот Топлик и актуелен член на Извршен Комитет во ВМРО-ДПМНЕ утрово се противел со полициско комбе да биде однесен на судењето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Видно ослабен, нервозен, изнемоштен, конфузен – во ваква состојба е Миле Јанакиески, кој веќе 13 дена штрајкува со глад во затворот во „Шутка“, сведочат ...
| | веќе видена | слични

Миле Јанакиески бил спроведен во Основниот суд Скопје 1, но рошиштето за „Топлик“ веќе се одложило. Директорот на Истражниот затвор во Шутка, Есад Рахиќ во ...
| | веќе видена | слични

Миле Јанакиески не бил спроведен на денешното судење за случајот „Топлик“ на СЈО за оштета на буџетот поради „Сончев град“, затоа што вториот обвинет во овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Истражниот затвор Скопје, Есад Рахиќ, во однос на денешното неспроведување на ексминистерот Миле Јанакиески до судот, за ,,Макфакс” изјави дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обвинетите Миле Јанакиески и Димитар Димовски не беа спроведени од истражниот затвор во Шутка во скопскиот Кривичен суд каде што требаше да се одржи судското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 305 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 80 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миле Јанакиевски НЕ Е ВЕЌЕ ВО СОСТОЈБА КОМПЕТЕНТНО ДА ГИ СЛЕДИ СУДЕЊАТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: